ARCHIWUM WYDARZEŃ 2017 i 2016r.

 


 

 rozmowy niedokończone. audycja w tv trwam  z 17.01.2017r.

 

   Rozmowy z zaproszonymi gośćmi z otwartą anteną dla telewidzów. Dyskusja na temat: "Wiara i Tradycja kontra zeświecczenie i sekty".   Gośćmi programu byli: ks. Piotr Krasuski i Andrzej Wronka.
 

Odtwórz  wideo ze strony tv-trwam.pl >>>

Odtwórz  wideo z youtube.com >>>

Odtwórz/pobierz audio i wideo ze strony radiomaryja.pl >>>

Odtwórz /pobierz wideo w mp4 >>>


     adwentowe rekolekcje w warszawie.  

  

  W dniach od 11 grudnia do 14 grudnia 2016r. gościłem w parafii Narodzenia Pańskiego przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie. Na zaproszenie Ks. Grzegorza Kowalczyka, Proboszcza parafii, mogłem wspólnie z całą wspólnota parafialną przygotowywać się do świąt Bożego Narodzenia przez uczestnictwo w nabożeństwach i dzielenie się Słowem Bożym.
  Pragnę ogromnie podziękować Ks. Proboszczowi za zaproszenie, za tak ciepłe i życzliwe przyjęcie. Dziękuję wszystkim księżom pracującym w parafii za pomoc i wsparcie w czasie rekolekcji. Dziękuję parafianom i wszystkim którzy uczestniczyli w naszych ćwiczeniach rekolekcyjnych. Dziękuję Wam za piękną postawę modlitewną, za świadectwo wiary, za wsparcie modlitewne i materialne. Niech Matka Boża Miłosierdzia otacza Was wszystkich płaszczem swej opieki i u Boga wyprasza Wam potrzebne łaski.

x. P. K. (14.12.2016)


     adwentowe rekolekcje w kazuniu.  

  

  W dniach od 2 grudnia do 4 grudnia 2016r., na zaproszenie ks. Adama Wyszyńskiego, Proboszcza Parafii Matki Bożej Szkaplerznej, głosiłem Rekolekcje Adwentowe w Kazuniu Polskim.
  Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do wspólnej modlitwy i uczestniczyli w ćwiczeniach rekolekcyjnych. Dziękuje Ks. Proboszczowi za zaproszenie, za życzliwość, dziękuję parafianom za obecność i świadectwo wiary. Dziękuję za wsparcie modlitewne i materialne. Niech Matka Boża, patronka Waszej wspólnoty - u Boga wyprasza Wam potrzebne łaski.

x. P. K. (04.12.2016)

 


 

     pogrzeb dzieci utraconych.  

  

 26 listopada 2016r. w naszej kaplicy szpitalnej, po raz pierwszy miał miejsce pogrzeb dzieci utraconych.
Wspólnie z rodzicami bolejącymi z powodu utarty dziecka, z tymi, którzy tą tragedię przeżywają bezpośrednio, bądź gdy wydarzyła się ona jakiś czas temu, wspólnie z bliskimi, którzy wpierają opłakujących śmierć dziecka, modliliśmy w czasie Eucharystii błagając o potrzebne siły i łaski dla dźwigających krzyż utraty swego maleństwa.
Pragnę gorąco podziękować Proboszczowi Parafii M. B. Częstochowskiej - Ks. Witoldowi Gajda za wspólną koncelebrę Mszy Św. oraz za wyznaczenie miejsca na mogiłę dla doczesnych szczątek dzieci utraconych na cmentarzu parafialnym w Wołominie. Dziękuję firmie pogrzebowej państwa Witanowskich za ofiarowanie trumienki i przewóz jej na cmentarz.

Wiernym dziękuje za wspólną modlitwę. size="1" face="Verdana" color="#800080">
Następny termin pogrzebu dzieci utraconych wyznaczamy na 4 marca 2017r. o godz. 13.00. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną wspierać bolejących rodziców swoją modlitwą do udziału w tej Eucharystii.

x. P. K. (26.11.2016)


     wielkopostne rekolekcje w łaskarzewie.  

  

 Od 18 marca do 20 marca 2016r. głosiłem Wielkopostne Rekolekcje w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie. Ks. Kanonik Edmund Szarek - proboszcz, zaprosił mnie by dzielić się Słowem Bożym podczas nabożeństw, by dopomagać wiernym w przygotowaniu na dobre przeżycie Świąt Wielkanocnych.
  Dziękuję Ks. Proboszczowi za zaproszenie i za jego życzliwość. Dziękuję wszystkim kapłanom pracującym w parafii za pomoc w czasie rekolekcji i za ich piękną posługę.
  Gorące podziękowania kieruję w stronę parafian. Tak licznie przybywaliście do świątyni na nabożeństwa. Dziękuję za wasze skupienie, piękną modlitwę. Za serdeczność i ciepło bijące od Was, za wsparcie modlitewne i materialne. Za wasze dobro niech sam Chrystus będzie nagrodą.

x. P. K. (20.03.2016)

Zobacz fotografie z rekolekcji w parafii  Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie. >>> 


 

     rekolekcje wielkopostne stara-miłosna.  

  

 Od 13 marca do 16 marca 2016r. razem ze wspólnotą parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej w Warszawie przeżywałem Rekolekcje Wielkopostne. Korzystając z życzliwości i zaproszenia Ks. Prałata Krzysztofa Cylińskiego mogłem podczas Mszy Św. i nabożeństw dzielić się Słowem Bożym, wspólnie się modlić, razem ze wszystkimi przeżywać czas nawracania.
  Pragnę gorąco podziękować Ks. Prałatowi za zaproszenie, za ciepłe przyjęcie w parafii. Dziękuję Ks. Maćkowi Radzikowskiemu - miejscowemu wikariuszowi za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji, szczególnie nabożeństw do dzieci, za pomoc dziękuję Ks. Kanonikowi Zbigniewowi Gaszkowskiemu - rezydentowi parafii.
  W szczególny sposób pragnę podziękować wszystkim parafianom uczestniczącym w ćwiczeniach rekolekcyjnych, dziękuję za ciepłe słowa, wsparcie modlitewne, materialne, za piękną postawę modlitewną. Pamiętając przed Bogiem o Was, będę prosił o Jego błogosławieństwo i potrzebne łaski dla wszystkich.

x. P. K. (16.03.2016)

Zobacz fotografie z rekolekcji w parafii  Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej. >>>


 

     wielkopostne rekolekcje w otwocku.  

  

 Od 6 marca do 9 marca 2016r. przebywałem w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Otwocku (Otwock - Świder). Tam na zaproszenie Proboszcza Ks. Roberta Kalisiaka głosiłem Rekolekcje Wielkopostne. Każdy dzień tych rekolekcji to wspólne modlitwy, Msze Święte, głoszenie Słowa Bożego.
 
Pragnę podziękować Ks. Robertowi, mojemu przyjacielowi, za zaproszenie, za otwartość i wielką życzliwość. Dziękuję wszystkim parafianom, tak gorliwie modlącym sie, przystępującym do sakramentów, za pobożne przeżywanie tego czasu, za ofiary duchowe i materialne. Niech dobry Bóg, dzięki wstawiennictwu Waszej patronki, udziela wszystkim swego błogosławieństwa i potrzebnych łask.

x. P. K. (09.03.2016)

Zobacz fotografie z rekolekcji w parafii  Matki Bożej Częstochowskiej w Otwocku. >>> 


 

     rekolekcje wielkopostne w parafii podwyższenia św. krzyża w   zakopanem. 

 

   W dniach od 28 lutego do 1 marca 2016r. miałem szczęście prowadzićć rekolekcje wielkopostne w parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Zakopanem.
Na zaproszenie Proboszcza Ks. Mariusza Dziuby mogłem modlić się i dzielić Słowem Bożym wraz ze wspólnotą parafialną, przygotowując się do świąt Wielkanocy.
 
Pragnę ogromnie podziękować Ks. Proboszczowi za zaproszenie, za życzliwe przyjęcie, parafianom za piękną modlitwę, za wszelkie wsparcie duchowe i materialne. Niech Dobry Bóg obdarza Was wszystkich łaskami i udziela błogosławieństwa.

x. P. K. (01.03.2016)

Zobacz fotografie z rekolekcji w parafii  Podwyższenia Św. Krzyża w Zakopanem. >>>